Jak poradzić sobie z rozstaniem i dlaczego to jest takie trudne?

  Jak poradzić sobie z rozstaniem?
  Podziel się:

  Dlaczego to, jak poradzić sobie z rozstaniem jest tak trudne?

  Miłość jest piękna rzeczą i pięknym przeżyciem. Myślimy o tej drugiej osobie bardzo często i tak jak każdy pewnie zauważa, na początku nie widzi się świata po za tą drugą osobą, chciało by jej się dać wszystko, tak jak się mówi “gwiazdkę z nieba”, lecz kiedy poznajemy się bliżej widzimy też te swoje negatywne strony. Nikt nie jest idealny i co do tego nie ma wątpliwości, trzeba akceptować swoje wady. Można kogoś kochać pomimo ich. Niestety czasem przychodzi trudny dla wszystkich czas, czas rozstania. To jak przeżyć rozstanie jest kwestią trudną. Jest to na pewno dla obu stron bolesne, bo mają wspomnienia, wspólne przeżycia, swoje miejsca i swoje sekrety. Kiedy miłość się kończy pojawia się smutek po rozstaniu i pytanie co będzie dalej. Często pyta się samego siebie jak poradzić dobie z rozstaniem?
  Niestety, zawsze kiedy kończy się związek pojawia się tęsknota po rozstaniu. Cierpią na pewno obie strony, choć czasem bywa tak że, jedna osoba przestała kochać tą drugą. Jest to niebywale trudne i może pojawiać się pytanie jak się odkochać kiedy już wszystko minęło? Bo przecież cały czas ma się tą osobę przed oczami, widzi ją się w kolorowych barwach. Ból po rozstaniu może być ogromny i można czuć się strasznie.

  Sposoby na to jak poradzić sobie z rozstaniem

  Często zadawane pytanie to jak poradzić sobie z rozstaniem? Ludzie szukają różnego typu rozwiązań by zapomnieć o chłopaku lub byłej dziewczynie.  Sposób “klin klinem” już dawno wiadomo że, nie działa a osoba z którą wchodzi się w nową relację może poczuć się dotknięta, urażona i można ja unieszczęśliwić. Ucieczka w alkohol czy inne używki również jest zgubna. Zatem jak poradzić sobie z rozstaniem? Niewątpliwie każdy szuka swojego sposobu. Niektórzy zamykają się, nie chcą z nikim kontaktu i nie jest to problem, pod warunkiem że, sytuacja ta nie trwa zbyt długo. To jasne że, smutek po rozstaniu zawsze będzie towarzyszył z taką sytuacją. Trzeba przekonać samego siebie by znów zacząć normalnie żyć. Ucieczka w prace jest takim pośrednikiem. Nigdy popadanie w skrajności nie jest dobre. Trzeba umieć znaleźć złoty środek, bez tego nie ruszy się z miejsca. Analizowanie sytuacji, wspominanie przeszłości może tylko pogorszyć sprawę i sprawić że, tak trudno jest poradzić sobie z rozstaniemDobrym pomysłem za to może być odcięcie się od otoczenia, tzn. wyjazd, odwiedzenie dalszych krewnych. Niektórzy podejmują radykalne kroki by by zapomnieć o byłym i przeprowadzają się do innego miasta czy dzielnicy, oddalają się od tego wszystkiego co przypomina o już ex partnerze.

  Jak poradzić sobie z rozstaniem i wrócić do życia?

  Niejednokrotnie rozstanie jest bardzo trudne. Byli partnerzy czują rozczarowanie, być może gniew. Z czasem te emocje przepraszają się w smutek po rozstaniu. Jeśli nie można sobie z tym poradzić dobrą propozycją może być konsultacja z psychologiem, to pomoże odnaleźć siebie na nowo, bez tamtej drugiej osoby przy swoim boku i w jakiś sposób ukoi ból po rozstaniu. Jednego uniwersalnego sposobu na to jak poradzić sobie z rozstaniem nie ma, każdy przeżywa to inaczej. Ale miłość jak i życie nie jest oczywiste jest przewrotne i lubi zaskakiwać. Chyba każdy kiedyś rozstał się z ukochanym, i choc nie jest łatwo bo można mieć poczucie że, skrzywdziło się tą drugą osobę to należy pamiętać że, każdy w życiu przeżył cos podobnego. Złamane serce i nieszczęśliwa miłość jest czymś co może zdarzyć się każdemu człowiekowi, niezależnie od tego kim jest czy ile ma lat. Ale nawet z tak bolesnej sytuacji warto wziąć lekcje i dobrze jest pomyśleć że, właśnie to uczyni silniejszym. Nie można się podawać, ani wchodzić od razu w nowe relację. Prawdziwa miłość na pewno kiedyś się pojawi. Więcej o tym, jak poradzić sobie z rozstaniem dowiesz się z tego wpisu.

  Zacznij już teraz

  Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

  Podziel się swoją historią i pomóż innym

  Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


  Podziel się: