Jak przeżyć rozstanie i nie wykończyć się?

  Jak przeżyć rozstanie
  Podziel się:

  Gdy tracimy kogoś bliskiego często myślimy, że to już koniec świata. Owszem, nie jest to łatwe do zaakceptowania, że ktoś na kim nam bardzo zależy już nie będzie wypełniał naszego czasu. W takiej sytuacji wydaje się nam, że nie da się nic zrobić, że nasze życie straciło sens. Wtedy zadajemy sobie pytanie: “Jak przeżyć rozstanie?”. Nie jest to proste jednak są pewne sposoby, aby złagodzić ból po rozstaniu.

  Jak przeżyć rozstanie w XXI wieku

  Jak poradzić sobie z rozstaniem w XXI wieku? W obecnych czasach dochodzenie do siebie po rozstaniu jest nieco trudniejsze. Przede wszystkim jesteśmy narażeni na widywanie swojej/swojego eks w social mediach. W obecnych czasach posiadamy ich dość sporo, m.in. Facebook, Instagram, Twitter, Snap Chat i wiele innych. Najlepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie kont jednak dla wielu jest to niemożliwe. W takiej sytuacji dobrze by było zawiesić, zdezaktywować konta na jakiś czas. Nie jest to jedyne rozwiązanie jak przeżyć rozstanie. Dobrym podejściem jest również o poproszenie swoich bliskich, aby nie relacjonowali nam o tym co się dzieje na profilu naszego/naszej eks. Po podjęciu takich kroków jesteśmy mniej narażeni na smutek po rozstaniu.

  Jak przeżyć rozstanie i nie zwariować

  Myślicie, że się da? Nie jest to łatwa sprawa, ale.. da się! Naprawdę się da. Kluczową rolę w naszym zdrowieniu po rozstaniu mają nasi bliscy i oczywiście my sami. Rozmowy i zrozumienie od strony bliskich graja ważną rolę. A my? My musimy zająć się sobą. Oddać się w całości czemuś co nas uszczęśliwia. Naszej pracy, naszym zainteresowaniom i hobby, naszej rodzinie i przyjaciołom. A może coś nowego? Czemu by nie. Wszystko jest lepsze od samotności i załamywania się.

  Jak przeżyć rozstanie i przestać kochać

  Uczucie miłości to długotrwały proces. Nie ma prostej metody na to jak się odkochać. Miłości nie włącza się i nie wyłącza się na pstryknięcie palcami. Czas mija, a my nadal liczymy, że na spotkamy się z ukochanym/ukochaną po szkole czy też po pracy. Po przebudzeniu czekamy na miłą wiadomość, a przy każdej lepszej okazji chcielibyśmy zadzwonić. Ciężko jest nam zaakceptować fakt, że to wszystko to już tylko wspomnienia. Chodząc po pokoju czy biurze i ciągle powtarzając: “Jak się odkochać?”, “Jak przeżyć rozstanie?”… na pewno nie przyniesie nam oczekiwanej ulgi. Złamane serce jest jak złamana ręka. Pierwsze dochodzi o złamania, następuje ogromny ból, który nas paraliżuje i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Po tygodniu jest nieco lżej, rany powoli goją się. Każdy następny tydzień prowadzić do stabilizacji, aż w końcu po pewnym czasie zauważamy, że możemy z powrotem normalnie funkcjonować.

  Jak przeżyć rozstanie z pustką w sercu

  Często zdarza się, że dopada nas tęsknota po rozstaniu. Jeszcze niedawno miałaś/miałeś do kogo zadzwonić w środku nocy, gdy obudził Cię koszmar, mogłaś/mogłeś przytulić się w każdej wolnej chwili, wiedziałaś/wiedziałeś, że masz na kogo liczyć. Taka tęsknota po rozstaniu jest naturalnym etapem w trakcie przeżywania rozstania. W głowie zaczynają się pojawiać męczące pytania. “Dlaczego nam nie wyszło?”, “Czy mogłam/mogłem temu zapobiec?”, “Czy to było prawdziwe uczucie?”, “A może nieodwzajemniona miłość?”. Często sami nie potrafimy na nie odpowiedzieć. Odpowiedzi nie znają również nasi bliscy. Przeżywając utratę z tygodnia na tydzień będzie coraz lepiej. Odsuwają się myśli, że dopadła nas nieszczęśliwa miłość i przyzwyczajamy się do życia w pojedynkę. Może już niedługo na horyzoncie pojawi się ktoś, dzięki komu znowu stworzymy duet.

  Jak przeżyć rozstanie i zapomnieć

  Gdy ktoś nas pyta: “jak zapomnieć o byłym, czy też o byłej?” Nie ma jednego złotego środka jak zapomnieć o byłym chłopaku czy dziewczynie. Owszem, można pogodzić się z rozstaniem, można wybaczyć wyrządzone krzywdy, ale nie można tak po prostu zapomnieć. Pewnie nie raz już to słyszeliście, że czas leczy rany. W sumie nie tylko leczy rany, ale czas daje nam możliwość na zrozumienie tego co wydarzyło się, dlaczego tak naprawdę doszło do rozstania i jak pogodzić się z rozstaniem. Z kolejnymi etapami nasze myślenie przechodzi ogromny proces modyfikacji i zrozumienia. Początkowe pytania dotyczące tego jak przeżyć rozstanie powoli odchodzą w niepamięć, a my możemy znów oddychać pełną piersią.

  Więcej o tym jak przeżyć rozstanie dowiesz się z artykułu “Jak przetrwać rozstanie? Jak przeżyć rozstanie?”.

  Zacznij już teraz

  Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

  Podziel się swoją historią i pomóż innym

  Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


  Podziel się: