Nieszczęśliwa miłość

  Nieszczęśliwa miłość
  Podziel się:

  Miłość jawi się w życiu człowieka jako jego sens, wielki dar, jedno z najpiękniejszych uczuć jakie mogą nas spotkać podczas tej ziemskiej wędrówki. „Kochać i być kochanym” – do tego dążymy i tym żyjemy. Lecz co jeśli drugi człon tej sentencji nie funkcjonuje? Dajemy z siebie wszystko, staramy się, a jednak mimo to obiekt naszych uczuć nie wykazuje nawet najmniejszych oznak wzajemności. Nieszczęśliwa miłość jest tym najbardziej przykrym i ciemnym obliczem tego cudownego w swej istocie uczucia. W jaki sposób zatem zrozumieć własne emocje, jak sobie z nimi radzić, aby pomimo wielu przeciwności losu i złamanego serca, wyjść na prostą i cieszyć się życiem takim jakie jest? Aby odpowiedzieć na te i inne pytania musimy uświadomić sobie czym jest nieszczęśliwa miłość i co możemy z nią zrobić.

  Kiedy nie wiesz jak się odkochać, ale wiesz jak powinno wyglądać wasze życie

  Kiedy już zaangażujemy się emocjonalnie potrafimy z niesamowitą dokładnością określić kształt naszego wspólnego życia. Bywa i tak, że już na samym początku planujemy wspólną przyszłość, układamy w głowie idealny obrazek i staramy się dopasować do niego obiekt naszych westchnień. Doskonale wiemy co partner powinien zrobić, gdzie zaprosić nas na randkę, co powiedzieć, a nawet kiedy i jak się oświadczyć. Ta emocjonalna dyktatura w naszej głowie, która w obliczu sprzeciwu tylko przybiera na sile, stanowi prawdziwe zagrożenie dla racjonalnego myślenia. Widząc symptomy braku wzajemności nie powinniśmy naciskać bez opamiętania, lecz zastanowić się nad celowością związku. Złamane serce i nieszczęśliwa miłość to bardzo przykre doświadczenia, jednak kiedy stykamy się z tym osobiście i nie ma nadziei na wskrzeszenie uczucia, swe wysiłki powinniśmy skoncentrować na tym jak się odkochać. W artykule pn. Jak się odkochać znajdują się sposoby, które pomogą zapomnieć i zaleczyć złamane serce.

  Nieszczęśliwa miłość – dlaczego nie warto walczyć za wszelką cenę?

  Próbować, a nawet łudzić się, jest rzeczą ludzką. Któż z nas bowiem nie żył mrzonkami i nie żywił nadziei na nagły renesans w związku. Jak zatem określić, że obecna relacja to po prostu nieszczęśliwa miłość i nic więcej z tego nie wykrzesamy? Gdy po raz pierwszy stykamy się z brakiem wzajemności i oschłością ze strony partnera zawsze warto postawić na szczerą rozmowę. Możemy zapewnić partnera o prawdziwości naszego uczucia, dać jemu wyraz czy też dowód, urzeczywistnić nasze starania. Jednakże pamiętajmy, że nigdy nie powinno odbywać się to na zasadzie „aż do skutku”. Gdy nasze działania nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, musimy wiedzieć kiedy powiedzieć sobie „dość”, odpuścić i zaniechać starań. W przeciwnym wypadku jesteśmy narażeni na ciągłe pogarszanie swojej sytuacji i błędne koło, które prowadzi do:

  • spadku poczucia własnej wartości;
  • utraty godności i honoru;
  • uprzykrzenia życia partnerowi, do którego wciąż wzdychamy;
  • zagłuszenia głosu zdrowego rozsądku w relacjach, co może mieć opłakane skutki w przyszłości i może skutecznie uniemożliwić stworzenie dojrzałego, szczęśliwego związku.

  Złamane serce. Nieszczęśliwa miłość

  Złamane serce – akceptacja kluczem do sukcesu

  Złamane serce, choć boli i wprowadza w ogólny stan melancholii i przygnębienia, nie jest końcem świata, a rozstanie jest zwyczajną rzeczą, która przytrafia się niemal każdemu. To zjawisko jest tak powszechne, że dla postronnego, obiektywnego obserwatora to po prostu zwyczajne zakończenie pewnej relacji, po której zapewne przyjdzie następna. To tylko w naszych głowach urasta do rangi małej (lub nawet pokaźnych rozmiarów) apokalipsy.

  Aby mądrze, konstruktywnie i rozsądnie kroczyć przez życie trzeba poznać i zaakceptować jego prawidła. Z pewnością przemijanie, a co za tym idzie rozstanie, do nich należy. Musimy zrozumieć specyfikę nieszczęśliwej miłości oraz to, że żałoba po niespełnionym uczuciu mija po upływie odpowiedniego czasu. Przeżycie rozstania jest potrzebne, każdy może znaleźć na to swój własny, indywidualny sposób. W artykułach pn. Jak przetrwać rozstanie oraz Jak wyleczyć złamane serce podpowiadamy jak poradzić sobie z rozstaniem i co warto zrobić, aby uleczyć zranione serce.

  Smutek, jaki niesie ze sobą każde zakończenie związku, niestety musi zaistnieć i tego nie ominiemy. Więcej o tym uczuciu i jak sobie z nim radzić dowiecie się w artykule pn. Smutek po rozstaniu. Jednakże pamiętajmy, że otrząśniemy się z tych ciężkich przeżyć, a także zażegnamy ból po rozstaniu, jeżeli sami sobie na to pozwolimy. Jeśli zaakceptujemy rzeczywistość, przestaniemy walczyć o coś co już nie wróci, spojrzymy na naszą nieszczęśliwą miłość z innej perspektywy – bez żalu i tragedii – łatwiej będzie nam żyć każdym dniem i cieszyć się nadchodzącą przyszłością.

  Miłość to piękne uczucie, które uszlachetnia. Prawdziwie kogoś kochać to pragnąć dla niego szczęścia, nawet gdy to szczęście nie oznacza wspólnego życia i związku. Wszak jak mawiał znany pisarz Antoine de Saint-Exupery: „miłość prawdziwa zaczyna się wówczas, gdy niczego w zamian nie oczekujesz”. Nawet wzajemności.

  Zacznij już teraz

  Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

  Podziel się swoją historią i pomóż innym

  Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


  Podziel się: