Jak zapomnieć o byłym / byłej i odzyskać spokój wewnętrzny

Jak zapomnieć o byłym?
Podziel się:

Rozstanie z partnerem często kojarzy nam się z końcem świata i utratą sensu istnienia. Jak zapomnieć o byłym partnerze i odnaleźć siebie na nowo? Nieodwzajemniona miłość, a może wypalone uczucie?  W głowie kłębią się różne myśli. Sprawa wygląda o wiele lżej, gdy nie dotyczy nas bezpośrednio. Zawsze jest nam łatwiej, gdy rozstanie nie jest naszym problemem. Jednak uporanie się z własną stratą jest bardzo trudnym i bolesnym doświadczeniem. Strach przed samotnością i budowaniem swojego życia na nowo zdaje się nas paraliżować.

Jak zapomnieć o byłym partnerze / byłej partnerce i jak przeżyć rozstanie?

Doba internetu i mediów społecznościowych w ogóle nie ułatwia rozłąki z eks. Po przyjęciu do wiadomości decyzji o rozstaniu jesteśmy wciąż narażeni na kontakt z byłym/byłą. Nieszczęśliwa miłość daje się nam we znaki.  Media społecznościowe takie jak: Facebook, Instagram, Snap Chat, Twitter i wiele innych, przypominają nam każdego dnia o istnieniu już nie naszego partnera/nie naszej partnerki . Więc jak poradzić sobie z rozstaniem? Najlepiej będzie, gdy usuniemy wszystkie konta na portalach społecznościowych.. Jadnak aż tak drakońskie metody, nie każdemu przypadną do gustu. W takim wypadku możemy chociaż dezaktywować konta lub postawić na silną wolę i nie przeglądać dręczących nas informacji. Ważne, aby najbliżsi zostali poinformowani o naszej decyzji i nie przynosili świeżych nowinek o naszym/naszej eks. W takim sposób jesteśmy w stanie zmniejszyć ból po rozstaniu.

Jak zapomnieć o byłym facecie / byłej kobiecie i jak się odkochać?

I oto jest najważniejsze pytanie: “Jak zapomnieć o byłym facecie/byłej partnerce? Zapewne ściany mamy pełne zdjęć, jeszcze więcej mamy ich w smartfonie i albumach. Za rogiem domu znajduje się nasza ulubiona knajpka, a rodzina wciąż powtarza, że widzieli nas na ślubnym kobiercu.  Jak się odkochać skoro wokół nas tyle bodźców, a tęsknota po rozstaniu nas nie opuszcza? Zacznijmy więc wprowadzać do naszego życia małe zmiany. W końcu rozpoczynamy nowy etap w życiu. Zdjęcia wyrzucamy i czyścimy telefon. Mniej drastycznie? Chowamy wszystko do szafy, zawartość smartfona zgrywamy na komputer. Aby przestał nam towarzyszyć smutek po rozstaniu, zmieniamy także ulubioną knajpkę. Dlaczego by nie poznać innych pyszności za rogiem sąsiedniej ulicy? Dobrze jest także szczerze porozmawiać z rodziną o naszych uczuciach i poprosić o to, aby nas wspierali w gorsze dni.

Jak zapomnieć o byłym chłopaku / byłej dziewczynie i nie zwariować

Jak zapomnieć o byłym chłopaku / byłej dziewczynie bez utraty siebie samego? Zazwyczaj myślimy, że zwariujemy w samotności, ale to nie jest prawdą. Czując ból po rozstaniuczęsto zapominamy o tym, że kiedyś byliśmy singlami i prawdopodobnie nie było źle. Tęsknota po rozstaniu daje czasem popalić. Wtedy musimy znaleźć sobie alternatywę na samotny czas. Warto, abyśmy oddali się aktywności fizycznej,  spotkaniom z przyjaciółmi, starym zainteresowaniom, a może odnajdziemy sobie jakieś nowe hobby.  Ból po rozstaniu nie ulotni się tak szybko. Aczkolwiek rozmowy o naszym problemie mogą przynieść chwilową ulgę. Czasem dobrze wygadać się przed samym sobą i zadać sobie na głos pytanie: “Jak zapomnieć o byłym/byłej?”, czy też “Jak przeżyć rozstanie?“. Rozmowa z samym sobą nie jest niczym złym, a nawet bardzo się przydaje przy stabilizacji emocji i uczuć. Powszechnie znane jest powiedzenie: “czas leczy rany” i jest w tym dużo prawdy. Czas leczy rany i pozwala nam zrozumieć to co się wydarzyło, pomaga przeżyć żałobę i obudować się na nowo.

Zacznij już teraz

Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

Podziel się swoją historią i pomóż innym

Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


Podziel się:
  • mariusz pisze:

    Rozstalem sie z partnerka ze wzgledu na alkochol.Dala mo szanse.Mialem sie zaszyc.Zmarnowalem szanse.

  • Blog Ozonee pisze:

    Kiedyś walczyłem po rozstaniu – to nie był dla nas po prostu dobry czas. Udało się i teraz jest wspaniale, ale przeszliśmy trudne chwile. To możliwe jeśli żadna ze stron nie ma za uszami nic złego, a rozstanie po prostu było niezbędną przerwą. Ale kiedy rozstanie jest ostateczne, z mojego doświadczenia wynika że najlepiej jest zaangażować się w nową pasję i czymś się zająć