Tęsknota po rozstaniu – jak sobie z nią poradzić?

  Tęsknota po rozstaniu
  Podziel się:

  Rozstanie z partnerem, zawsze jest trudne i wymaga czasu, by przywyknąć do nowej rzeczywistości, w której nie będzie naszego ukochanego. Tęsknota po rozstaniu potrafi towarzyszyć przez długi czas, a jej odczuwanie i intensywność jest kwestią indywidualną. To moment, w których często traci się poczucie własnej wartości i nadzieje na przyszłość. Jednak dla własnego dobra, należy znaleźć złoty środek, na to, by przezwyciężyć smutek po rozstaniu i odnaleźć radość z życia, jak i własną samoakceptację. Zatem, jak przeżyć rozstanie?

  Kiedy tęsknota po rozstaniu zabiera nadzieję i wiarę…

  Czasami smutek po rozstaniu i tęsknota za byłym są tak silne, że zamykają nas i izolują od społeczeństwa. Jednak nie o to chodzi, by poddać się towarzyszącemu bólowi, zwłaszcza, że często nie mamy już wpływu na bieg tych zdarzeń. Nieodwzajemniona miłość jest stanem emocjonalnie trudnym, z którym nie musimy pozostawać sami. Rozmowa z zaufaną osobą lub nawet specjalistą może w dużej mierze pomóc przejść przez ten trudny okres. Osoby porzucone, zranione i przeżywające tęsknotę po rozstaniu często nie mają obiektywnego spojrzenia na swoją sytuację. Osoba trzecia, która pozna sytuację i dowie się co czujemy, może posłużyć dobrą radą, a niekiedy pomóc dostrzec pozytywne skutki rozstania, co może być początkiem drogi do tego, by pogodzić się z rozstaniem. Rozmowa z kimś nie da wprost odpowiedzi, jak zapomnieć o chłopaku, czy jak pogodzić się z rozstaniem. Jest jednak doskonałą okazją, by dać upust negatywnym emocjom i nabrać nowej motywacji.

  Tęsknota po rozstaniu, a może złe dobrego początki?

  Każdemu, kogo dotknęła nieszczęśliwa miłość, czy też bolesne rozstanie, towarzyszy wiele pytań i rozterek sercowych. Jak zapomnieć o byłym? Jak się odkochać? (więcej o tym jak się odkochać znajdziesz w artykule pn. “Jak się odkochać? Jak zapomnieć o byłym partnerze?”) Jest to naturalne zjawisko, a najlepiej te rany leczy po prostu czas. Nie zawsze mamy cierpliwość, by spokojnie poczekać, aż nasz ukochany odejdzie w zapomnienie. Często też wydaje nam się, że to nigdy nie nastąpi. Dlatego, tak ważne jest właściwe zapełnienie tego czasu. Znalezienie nowych zajęć, może nawet pasji lub odnowienie starych znajomości może okazać się zbawienne. Wówczas na pewno tęsknota po rozstaniu będzie mniej uciążliwa. Zajęcie własnych myśli nowymi przedsięwzięciami, sprawia, że zwyczajnie mamy mniej czasu na rozpamiętywanie przeszłości. Dodatkowo może zaprocentować, czymś dobrym na przyszłość, może poprawą kondycji lub zdobyciem nowych umiejętności, niekiedy nową przyjaźnią, a z czasem może nawet nową miłością. Zatem na pytanie, jak poradzić sobie z rozstaniem? Najlepszą odpowiedzią jest po prostu zajęcie się samym sobą.

  Zgłuszyć tęsknotę po rozstaniu!

  Wiemy już, że sposobem na nieszczęśliwą miłość i walkę z tęsknotą po rozstaniu jest skupienie się na własnej osobie. Nigdy, nie należy zaniedbywać siebie i własnych potrzeb. Niedopuszczalne jest również myślenie o sobie w negatywny sposób. Oczywiście nie chodzi o to, by stać się egoistą, lecz nauczyć się doceniać samego siebie. Należy też skupić się na tych, którzy wykazują nam wsparcie, by odwzajemnić ich przyjaźń. Czas po rozstaniu może też okazać się najlepszym momentem na ogarnięcie nie dokończonych spraw i realizacje odkładanych marzeń.

  Więcej o tym jak poradzić sobie z tęsknotą po rozstaniu dowiesz się z wpisu pn. “Tęsknota po rozstaniu. Jak poradzić sobie z tęsknotą?“.

  Zacznij już teraz

  Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

  Podziel się swoją historią i pomóż innym

  Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


  Podziel się: