Jak zapomnieć o byłym?

  Jak zapomnieć o byłym
  Podziel się:

  Łatwiej jest wyrzucić czyjś numer kontaktowy z telefonu niż daną osobę z głowy i z serca. To nie lada sztuka, zwłaszcza gdy z tą osobą łączy cię coś więcej niż kilka udanych randek. Kiedy nastawiasz się na długi, poważny związek, a nagły koniec spada na ciebie jak grom z jasnego nieba, kompletnie nie wiesz jak przeżyć rozstanie. W takiej sytuacji zachęcamy cię do zajrzenia do innego artykułu pn. „Jak przetrwać rozstanie?”, gdzie znajdziesz kilka przydatnych wskazówek. Ponadto, gdy masz problem z wyrzuceniem z pamięci byłego partnera koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

  Kiedy wciąż nie wiesz jak zapomnieć o byłym…

  Rozstać się to jedno, a zapomnieć to drugie. Tęsknota nie opuszcza cię ani na chwilę, wciąż w głowie masz setki myśli i wspomnień, które nadal wydają się żywe. Nieszczęśliwa miłość odcisnęła silne piętno na twojej psychice i wydaje ci się, że nigdy nie zdołasz zapomnieć o byłym. Ale to tylko złudzenie – czas leczy rany, a właściwe zachowanie przyspiesza rekonwalescencję.

  Gdy ciągle nie możesz zapomnieć o byłym zastanów się czy przypadkiem:

  • nie szukasz z nim kontaktu;
  • nie śledzisz jego aktywności na portalach społecznościowych;
  • nie rozpamiętujesz wspólnych chwil;
  • nie snujesz planów odbudowania związku;
  • nie powtarzasz sobie, że to na pewno „ten jedyny”.

  Powyższe zachowania to prawdziwa tama zaporowa. Zapomnij o takich praktykach, bo w przeciwnym wypadku nigdy nie pójdziesz do przodu i ciągle będziesz tkwić w miejscu.

  Jak zapomnieć o byłym i otworzyć się na nowe relacje

  Jak głosi starodawne powiedzenie: nie ma ludzi niezastąpionych. Zwłaszcza w związkach. I nawet jeśli w chwili rozstania wydaje ci się, że twój były był najwspanialszy na świecie i na tym łez padole nie ma drugiej takiej cudownej jednostki, to minie. Nie jutro, nie za tydzień, ale minie. Musisz tylko pamiętać, że twoje złamane serce (więcej o tej przypadłości w artykule tutaj) jest chwilowo chore i musi wyzdrowieć. Możesz mu również w tym pomóc, co jest oczywiście bardzo pożądane.

  Wyobraź sobie, że przechodzisz swego rodzaju rehabilitację i żeby całkowicie wrócić do pełnej sprawności musisz sumiennie i regularnie wykonywać pewne ćwiczenia. Poniżej znajdziesz kilka propozycji:

  • nie utrzymuj żadnego kontaktu z byłym partnerem, a kiedy on się odzywa – zignoruj to;
  • ograniczaj chwile kiedy przebywasz w samotności;
  • skup się na pracy, nauce, rozwijaniu swoich pasji – zajęcie myśli czymś innym to bardzo skuteczna metoda, a przy okazji niezwykle pożyteczna;
  • korzystaj z pomocy przyjaciół i nie wstydź się o nią poprosić kiedy czujesz się samotna;
  • nie zamykaj się na nowe relacje – nawiązuj ciekawe znajomości, nie wahaj się, aby iść na randkę;
  • przypomnij sobie te gorsze chwile z waszego związku, a zrozumiesz, że nie ma za czym rozpaczać.

  Gdy będziesz trwać w tych postanowieniach i konsekwentnie realizować swoje działania, zapomnisz o byłym szybciej niż ci się wydaje.

  Jak zapomnieć o byłym

  Jak zapomnieć o byłym i czy w każdym przypadku to jest możliwe?

  Nie ma rzeczy niemożliwych – to dewiza wszystkich optymistów. Ale wcale nie musisz być osobą tryskająca samą pozytywna energią, by wiedzieć, że o KAŻDYM byłym da się zapomnieć. To mija tak jak gorączka czy przewlekłe przeziębienie. W niektórych przypadkach trwa to krócej, w innych dłużej, ale zawsze czas leczy razy i pozwala oczyścić umysł i serce.

  Więc nie załamuj się, gdy ciągle nie możesz zapomnieć o byłym, gdy wciąż siedzi ci w głowie i mimowolnie wypełnia myśli. Daj sobie czas, zastosuj się do powyższych metod, zajrzyj, do innych artykułów (np. Jak się odkochać?” czy Smutek po rozstaniu”, a przekonasz się, że zakończony związek to żadna tragedia, a przed tobą całe fascynujące, pełne niespodzianek życie.

  Zacznij już teraz

  Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

  Podziel się swoją historią i pomóż innym

  Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


  Podziel się: