Jak poradzić sobie z rozstaniem?

  Jak poradzić sobie z rozstaniem
  Podziel się:

  Jak poradzić sobie z rozstaniem? „Rozstanie to nie koniec świata” – prawda stara jak świat, która jest wciąż tak samo aktualna co wieki temu. Każdy przez to przechodzi i każdy z tego wychodzi, ale z jakim skutkiem, z iloma bliznami, złamaniami i po jakim czasie – to już zależy od ciebie. I nie, to nie są tylko puste słowa. Nieszczęśliwa miłość zdarza się stosunkowo często, psychologowie przepracowali ten temat wzdłuż i wszerz, powstało masę książek i opracowań dotyczących rozstań, a jednak dla wielu osób poradzenie sobie z rozstaniem przysparza wielu kłopotów. Jeżeli tobie również wydaje się, że wszystko ci się zawaliło wraz z zakończeniem związku, ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

  Czy wiesz jak poradzić sobie z rozstaniem?

  Kiedy związek nie ma przyszłości dla którejś ze stron to nie ma co się oszukiwać, czarować i ciągnąć tego na siłę. Choć to może być bolesne i trudne to jednak trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść i najzwyczajniej w świecie odpuścić. I pewnie teraz odezwą się tysiące gorących serc kochających mimo wszystko – „Ale jak to?”, „Przecież ja go kocham, a prawdziwa miłość przetrwa wszystko!”, „Wytrzymam, przeczekam, on na pewno zrozumie, że to był błąd i do mnie wróci”. Otóż niekoniecznie tak to właśnie działa. Uczucia, zwłaszcza te silne, poważnie ograniczają zdrowy rozsądek i często wyłączają myślenie, dlatego często w momencie rozstania działamy tak chaotycznie. Gdy rozstanie dotyka nas osobiście musimy sobie z nim poradzić, zaakceptować taki stan rzeczy, a nie rozdrapywać wciąż świeże rany i wyszukiwać coraz to nowe sposoby na reaktywację związku. Gdy nadal wahasz się czy warto walczyć za wszelką cenę, przeczytaj artykuł pn. “Nieszczęśliwa miłość”.

  Przyczyna zakończenia związku ma wpływ na to jak poradzić sobie z rozstaniem

  Rozstanie rozstaniu nierówne. Niektórzy rozstają się w przyjaźni (podobno!), inni z kolei stoczą prawdziwą batalię zanim każdy pójdzie w swoją stronę. Oprócz indywidualnych predyspozycji, na to jak poradzić sobie z rozstaniem niemały wpływ ma to dlaczego w ogóle do tego rozstania doszło. I choć to sprawa bardzo osobista, można wymienić kilka przyczyn, które występują najczęściej:

  • zdrada – to przeżycie bardzo bolesne, które w jednej chwili rujnuje całe zaufanie, związek i plany; doświadczyć zdrady partnera, gdy zupełnie nie było ku temu symptomów, to z pewnością jedna z trudniejszych sytuacji i poradzenie sobie z rozstaniem tego typu jest czasochłonne, wymaga wiele wysiłku i pracy nad sobą;
  • brak wspólnych planów i przyszłości – czyli poważne różnice interesów; problem pojawia się, gdy jedna ze stron wciąż się łudzi i nawet po rozstaniu oczekuje zmian poglądów tej drugiej; aby poradzić sobie z rozstaniem należy zaakceptować i uszanować zdanie byłego partnera, nie wracać do tego co było, nie starać się zmienić na siłę i absolutnie nie zastanawiać się „co by było gdyby”;
  • kłamstwo – zaufanie to podstawa, a gdy bliski ktoś zawodzi czasem nie sposób odbudować tego co było, a rozstanie staje się koniecznością; w takim przypadku najlepiej sprawdza się totalne odcięcie od byłego partnera;
  • różnice charakterów – podobnie jak w przypadku braku wspólnych planów tu również mamy do czynienia z różnicami nie do pogodzenia, które doprowadziły do rozstania.

  Jak poradzić sobie z rozstaniem – pytania pomocnicze

  Gdy przeżywamy właśnie ten trudny okres w naszym życiu warto skorzystać z pomocy przyjaciół, rodziny, czerpać od nich wsparcie i dobrą energię. Przebywanie między życzliwymi ludźmi z pewnością dodatnio wpłynie na poprawę nastroju i pomoże wyleczyć złamane serce. A kiedy zostajesz sama/sam ze swoimi myślami spróbuj je nakierować na właściwe tory, daj im taki bieg, aby odzyskać wewnętrzny spokój i utwierdzić się w przekonaniu, że właściwie to dobrze się stało. Poniżej lista pytań, które mogą ci pomóc:

  • Czy tęsknie za dobrym, wartościowym związkiem czy faktycznie za tym, który się zakończył?
  • Na jakim etapie życia chcę być za 5 lat i czy zakończony związek mi w tym przeszkadzał?
  • Z czym najbardziej nie mogę się pogodzić?
  • Jak z perspektywy czasu widzę swój związek i czy naprawdę były partner jest w stanie dać mi tyle szczęścia ile oczekuję?

  Zacznij już teraz

  Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

  Podziel się swoją historią i pomóż innym

  Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


  Podziel się: