Jak przeżyć rozstanie?

  Jak przeżyć rozstanie
  Podziel się:

  O wiele łatwiej jest się zakochać niż później odkochać, jednak ta ewentualna trudność na szczęście nie zniechęca do emocjonalnego angażowania się w relacje z innymi osobami. Wystarczy tylko wiedzieć jak sobie radzić z zakończonym związkiem, na co można sobie pozwolić, a czego absolutnie nie robić (było o tym wspomniane w tym artykule). Wiele osób porzuconych zmaga się z tym jak się odkochać i zapomnieć o byłym partnerze – więcej na ten temat przeczytasz w artykule pn. „Jak zapomnieć o byłym?”. Jak przeżyć rozstanie? Przetrwać ten czas nie jest łatwo, ale jak najbardziej da się to zrobić. Przeczytaj poniższy artykuł, daj sobie czas, wypłacz się, wykrzycz i przeżyj to rozstanie!

  Jak przeżyć rozstanie, czyli jeden z najtrudniejszych okresów w życiu

  I nie ma w tym żadnej przesady – każde rozstanie jest trudnym momentem, zarówno dla osoby porzucającej jak i porzucanej. Rzecz jasna nie ma co się spierać dla kogo jest to bardziej bolesne, bo to akurat kwestia nad wyraz oczywista.

  Zakończenie związku generuje bardzo silne emocje i ogromną dawkę stresu. Opierając się na skali stresu stworzonej przez Holmesa i Rahe`a, dwóch wybitnych, amerykańskich psychiatrów, możemy zobaczyć jak wysoko plasuje się rozstanie. W stustopniowej skali rozstanie (a w tym także rozwód czy separacja) mieści się w pierwszej trójce najbardziej stresujących sytuacji w życiu. To obrazuje skalę problemu i pokazuje jak bardzo zakończenie związku wpływa na psychikę człowieka. Każde rozstanie zabiera kawałek nas samych – dlatego też tak trudno nam poskładać się na nowo.

  Dlaczego wiele osób nie wie jak przeżyć rozstanie?

  Większość z nas nie potrafi poradzić sobie ze stratą. To po części duża „zasługa” naszego wychowania, o czym było wspomniane tutaj. Od najmłodszych lat rodzice starają się chronić swoje dzieci przed wszystkimi przykrymi doznaniami, a dla wielu to również przemijanie. Raczej nie porusza się takich tematów, nie przyzwyczaja do faktu, że niegdyś trzeba będzie się pożegnać, rozstać, opuścić kogoś. A kiedy wkraczasz w dorosłe życie także wolisz o tym nie pamiętać i tak do momentu przykrego zderzenia z rzeczywistością i doświadczenia nieszczęśliwej miłości.

  Oprócz tego, że większość z nas nie umie zostawić, pożegnać się, odpuścić czy zapomnieć to w dodatku dość szybko przyzwyczajamy się i snujemy wspólne plany na przyszłe życie. W tym wszystkim potrafimy się tak zapętlić, że obecny związek wydaje się być tym jedynym słusznym, a kiedy nagle się kończy to ziemia usuwa się spod nóg a świat wali na głowę.

  Jak przeżyć rozstanie

  Jak przeżyć rozstanie – do tego można się przygotować!

  Profilaktyka rozstania – choć brzmi jak żart to wcale nim nie jest. Możesz przygotować się na ewentualne niepowodzenie i zminimalizować przykre skutki rozstania. Może teraz kręcisz z niedowierzaniem głową i myślisz, że takie cuda nie istnieją, ale wiedz, że magia nie ma z tym nic wspólnego, a wszystko zależy od twojego podejścia i rozsądku. Istnieją sposoby, dzięki którym realnie poprawisz swoją odporność na zranienie, a gdy wcielisz je w życie to z pewnością kolejne rozstanie będzie dla ciebie dużo mniej bolesne. Oto kilka przykładów właśnie takich metod:

  • zdrowy dystans – wchodząc w nowy związek musisz mieć świadomość tego, że ludzie z takich czy innych przyczyn po prostu się rozstają i nawet jeśli bardzo tego nie chcesz – taka sytuacja może dotknąć również ciebie; to oczywiście nie oznacza, że na starcie masz zakładać, że coś pójdzie nie tak, ale lepiej abyś zachował potrzebny dystans i przestrzeń tylko dla siebie;
  • nie uzależniaj swojego szczęścia wyłącznie od drugiej osoby – nawet w przypadku gdy odejdzie nie będziesz mieć takiego problemu jak poradzić sobie z rozstaniem, gdyż będziesz szczęśliwy także poza związkiem;
  • zapamiętaj, że wszystko to co wartościowe masz w sobie – pojawienie się partnera tego nie tworzy, a jego odejście nie odbiera.

  I chociaż taka postawa być może nie trąci romantyzmem, nie spowoduje wzmożonych motyli w brzuchu i totalnej euforii na początku związku, to jednak uchroni cię przez późniejszymi dotkliwymi porażkami i cierpieniem. Ot taki mały, racjonalny azyl w gąszczu miłosnych uniesień, który zawsze warto pielęgnować i zachować.

  Zacznij już teraz

  Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

  Podziel się swoją historią i pomóż innym

  Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


  Podziel się: