Ból po rozstaniu – jak sobie z nim poradzić?

  ból po rozstaniu
  Podziel się:

  Mimo, że nieszczęśliwa miłość  zwykle kojarzy się z problemami nastolatek, które myślą jak zapomnieć o chłopaku, to niestety, ale może ona dotknąć każdego i w każdym wieku. Niektóre związki po prostu nie mają prawa bytu i chociaż to trudne, należy się z tym pogodzić. Ból po rozstaniu to bardzo nieprzyjemne uczucie, jednak można sobie z nim skutecznie radzić.

  Sprawdzone sposoby na ból po rozstaniu

  W momencie, w którym długo żyliśmy z drugą osobą i planowaliśmy z nią wspólną przyszłość, smutek po rozstaniu może być szczególnie duży. Dobrze znane przysłowie mówi jednak, że czas leczy rany i jest w nim sporo prawdy. Zamiast jednak czekać w nieskończoność, aż ból po rozstaniu minie, lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i  poznać sprawdzone sposoby na walkę z tym niechcianym uczuciem. Dobrym pomysłem na to, jak poradzić sobie z rozstaniem jest poszukanie sobie pasji lub zajęcia, które zajmie nam większość wolnego czasu. Dzięki takiemu postępowaniu będziemy mogli myśleć mniej o negatywnych rzeczach, jakie spotkały nas w ostatnim czasie. W tym okresie dobrze jest też zacząć uprawiać wzmożoną aktywność fizyczną. Solidny trening na siłowni często pozwala zapomnieć o nieszczęśliwej miłości. W momencie, w którym ból po rozstaniu jest tak uciążliwy, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie, to warto rozważyć wizytę u psychologa lub psychiatry.

  Ból po rozstaniu – czy może być niebezpieczny?

  Mimo, że istnieje wiele sposobów na to, jak przeżyć rozstanie to niestety, ale w wielu przypadkach ich stosowanie jest niewystarczające. Warto wiedzieć, że ból po rozstaniu może być odczuwany nie tylko psychicznie, ale także fizycznie. W takiej sytuacji staje się on zagrożeniem dla naszego zdrowia, a nawet życia. Taki ból po rozstaniu w medycynie nazywa się zespołem złamanego serca. To bardzo niebezpieczny stan, który charakteryzuje się bólami w klatce piersiowej, zaburzeniami rytmu serca, a nawet obrzękiem płuc. Do tego wszystkiego często dochodzi również apatia i depresja (więcej o objawach depresji dowiesz się z tego wpisu). Takie objawy mogą utrzymywać się nawet do dwóch tygodni, a leczenie chorego może wymagać hospitalizacji. W momencie zauważenia symptomów takich, jak wymienione powyżej, nie warto zwlekać ale jak najszybciej udać się na wizytę do kardiologa. Aby uniknąć tak przykrych kłopotów zdrowotnych, trzeba pamiętać, że nieodwzajemniona miłość to nie koniec świata.

  Ból po rozstaniu – jak przetrwać najgorszy okres?

  Po rozłące z partnerem wiele osób zastanawia się nad tym, jak się odkochać. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jak może wydawać się w pierwszej chwili, gdy tęsknota po rozstaniu jest największa. Aby szybko zniwelować ból po rozstaniu warto zastosować się do kilku poniższych wskazówek.

  1. Wyrzut negatywnych emocji – jeśli chcesz płakać to płacz, jest to naturalna reakcja twojego organizmu na smutek. Nie powstrzymuj łez, one pozwolą Ci się oczyścić i będą fazą wstępną do tego, jak zapomnieć o byłym partnerze lub partnerce.

  2. Relaks – poświęć sobie samemu więcej czasu, niż zazwyczaj.  Idź na masaż, wyjedź na wakacje, albo chociaż na kilka dni. Spotkaj się z rodziną, z przyjaciółmi, nie bądź sam/a. Zwyczajnie, bądź dla siebie dobry i bardziej wyrozumiały niż zazwyczaj.

  3. Zmiany – wyrzuć rzeczy, które kojarzą ci się z partnerem lub partnerką i nawiąż nowe znajomości. Nie zamykaj się w domu. Jeśli masz możliwość, to rozważ wyprowadzkę z miejsca, w którym wspólnie mieszkaliście. Nie musisz tego robić na zawsze, ale nawet chwilowa zmiana powinna dobrze wpłynąć na twoje samopoczucie.

  Więcej o tym jak poradzić sobie z bólem po rozstaniu dowiesz się z wpisu “Ból po rozstaniu. Jak ukoić ból po rozstaniu?”.

  Zacznij już teraz

  Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

  Podziel się swoją historią i pomóż innym

  Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


  Podziel się: