Jak się odkochać? Sposoby na złamane serce.

jak się odkochać
Podziel się:

Każdy z nas był kiedyś zakochany, a tęsknota po rozstaniu jest całkowicie normalna i zrozumiała. Nie powinniśmy jednak w takim poczuciu i smutku tkwić całe wieki, dlatego właśnie wiele z nas próbuje sobie jakoś z tymi negatywnymi uczuciami poradzić. Mamy na to kilka sposobów. Jak się odkochać? Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Jak się odkochać? Złamane serce.

Miłość bywa piękna, ale także bolesna. Świadomość, że naszej partnerki czy też partnera nie ma już obok, może nas bardzo mocno zaboleć. Często tkwimy w tym smutku i rozpaczy przez wiele miesięcy i jest to absolutnie normalne. Przede wszystkim pozwólcie sobie odpocząć, wypłakać się, obejrzeć kilka smutnych filmów czy wyżalić się przyjacielowi lub przyjaciółce. Smutek po rozstaniu, choć nie zawsze występuje, jest zupełnie naturalną rzeczą. Oczywiście we wszystkim w naszym życiu należy znać umiar.

Jeśli czujecie się coraz gorzej, mimo że czas mija niebłagalnie, warto wstać, otrzeć łzy i wypiąć dumnie pierś. Pogłębianie się w złych emocjach, stresie czy smutku może mieć bardzo złe konsekwencje, które w rezultacie mogą doprowadzić nawet do depresji (więcej o objawach depresji dowiesz się z tego bloga). W momencie, w którym wiecie, że nie dajecie już sobie rady, warto zasięgnąć pomocy specjalisty i wybrać się choćby na jedną czy kilka sesji do psychologa bądź terapeuty, który nie tylko wysłucha, ale także doradzi jak przeżyć rozstanie. Warto w tym miejscu wspomnieć o serwisie hipnoterapeuci.pl, w którym znajdziecie sprawdzonych i certyfikowanych specjalistów w tym hipnoterapeutów. Warto zainteresować się tematem, a o hipnoterapii więcej dowiecie się z artykułu “Hipnoterapia jak wygląda?”.

Jak zapomnieć o chłopaku? Jak się odkochać?

Jak zapomnieć o byłym? Wiele kobiet oraz mężczyzn zadaje sobie to pytanie. Nieszczęśliwa miłość bywa ciężka. Właśnie dlatego wiele osób po rozstaniu decyduje się na zmiany. Inny kolor włosów, nowe ubrania, zmiana stylu czy nawyków to wszystko dobre sposoby, jednak potrafią być zgubne. Jeśli po zerwaniu chcemy przejść metamorfozę, zróbmy to dla siebie, a nie dla ex.

Nieodwzajemniona miłość jest nie tylko przykra, ale także bolesna. Jak się odkochać od osoby, która nas nigdy nie darzyła takim uczuciem? Przede wszystkim w każde złamane serce powinniśmy leczyć na swój sposób, obojętnie od tego co czy kto nam je złamał. Ważnym elementem jest oczywiście akceptacja tego, że jesteśmy sami. Musimy nauczyć się, że bycie singlem to nic złego, a może okazać się nawet wspaniałe.

Jak się odkochać? Przepis na lepsze samopoczucie po zerwaniu

Pamiętajmy o tym, aby nie stawiać drugiej osoby na piedestale, ona wcale nie jest tak idealna i perfekcyjna jak może nam się wydawać. Dobrą praktyką jest wzięcie do ręki kartki papieru i rozpisanie wszystkich wad, waszego ex partnera bądź partnerki. Może ciągle wszczynał kłótnie, był chorobliwie zazdrosny? Może ona zbyt dużo czasu i uwagi poświęcała znajomym, a o was całkowicie zapomniała? Rozpisanie sobie na kartce negatywów, pozwoli nam nie tylko wyżyć się i wyrzucić z siebie dużo złości, ale także pozwoli nam poradzić sobie z rozstaniem.

Na drugiej kartce wypiszmy swoje zalety. To, co kochamy robić, co nas wyróżnia, w czym jesteśmy dobrzy. Nie czas na skromność! Jeśli już mamy taką listę, warto dopisać do niej nasze hobby czy pasje, a gdy to zrobimy mamy odpowiedź na pytanie “Jak się odkochać?” – czas zacząć robić dokładnie to, co sprawia nam radość, choćby było to mycie naczyń czy oglądanie ulubionego serialu.

Więcej o tym jak się odkochać dowiecie się z wpisu “Jak się odkochać? Jak zapomnieć o byłym partnerze?“.

Zacznij już teraz

Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

Podziel się swoją historią i pomóż innym

Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


Podziel się:
 • Joanna pisze:

  Zakochałam się od pierwszego wejrzenia, napisania.
  Wydawał się być ideałem. Widziałam, że też mu się podobam. Niestety jego strach przed zaangażowaniem, przed swoimi uczuciami i wizją porzucenia życia beztroskiego singla zwyciężyła.
  Odeszłam (z szacunku i troski o siebie), chociaż tak naprawdę nigdy nie byliśmy razem. W przeciągu 6 miesięcy 12 spotkań, a mieszka w tym samym mieście.
  Czuję się jak na głodzie narkotykowym, bo chyba jest/był moim uzależnieniem. Nie umiem sobie poradzić w sobą. Ciągle o nim myślę, non stop. Wycofuję się z życia, płaczę, gasnę…
  Tak w skrócie.