Jak się odkochać – najtrudniejsza, miłosna rozterka!

  jak się odkochać
  Podziel się:

  Zakochanie to stan, w którym darzymy drugą osobę bardzo silnym uczuciem. Niestety oprócz dostarczania tych ekscytujących emocji, wspólnych przeżyć i pożądania, zdarza się również nieszczęśliwa miłość, a wówczas zadajemy sobie pytanie: jak się odkochać? Jeśli zatem dotknie nas nieodwzajemniona miłość lub związek okaże się zbyt się burzliwy, jedynym rozwiązaniem może być jego zakończenie. Kwestia tego, jak przeżywamy rozstanie z bliską nam dotychczas osobą, jest bardzo indywidualna, dlatego też sposób na to, jak poradzić sobie z rozstaniem, nie będzie zawsze jednakowy. Towarzyszący smutek i tęsknota po rozstaniu mogą mieć różną intensywność i być różnie przeżywane.

  Jak się odkochać, krok pierwszy – patrz obiektywnie!

  Jeśli towarzyszy Ci tęsknota po rozstaniu i właśnie uświadamiasz sobie, że wyjściem z sytuacji jest odkochanie się, to znaczy, że podejmujesz świadomą decyzję rozpoczęcia wszystkiego na nowo – bez ukochanego. Jednak, jak zapomnieć o byłym skoro macie wspólne wspomnienia? Choć w takim momencie ciężko o dystans, musisz przestać go idealizować! Jeśli ta osoba nie chce tworzyć z Tobą związku, to znaczy, że nie jest zdolna do uczuć, których od niej oczekujesz. Jeśli coś się zmieniło, coś doprowadziło do rozstania, jest duże ryzyko, że nie byli byście, już tak szczęśliwi razem, jak wcześniej. Pewne okoliczności tworzą niestety rany trwałe i zmieniają relację. Zatem nawet jeśli przeżywasz smutek po rozstaniu, powrót do związku mógłby się po prostu nie udać. Pamiętaj również, że związek to dwie osoby, które powinny od siebie dawać po równo. Dlatego pod żadnym pozorem, nie bierz całej winy za rozpad Waszego związku tylko na siebie.

  Jak się odkochać? Nie pobudzać cierpienia!

  Choć wspomnień, nie tak łatwo się pozbyć, wszelkich pamiątek i wspólnych zdjęć z byłym parterem można bez problemu. Zatem, jak masz zapomnieć o chłopaku, nie lamentu przy wspólnych zdjęciach! Spróbuj również unikać miejsc, w których możesz go spotkać i nie śledź jego życia w mediach społecznościowych. Ważne jest również to, by nie skupiać się wyłącznie na dobrych wspomnieniach, które na pewno będą potęgować tęsknotę po rozstaniu, a Ty zwyczajnie utkwisz w nieszczęśliwej miłości. Zadręczanie się takimi wspomnieniami może prowadzić do destrukcji, czy nawet obłędu na punkcie byłego. Na pewno tego, nie chcesz, dlatego musisz znaleźć sposób na to, jak pogodzić się z rozstaniem i jak się odkochać.

  Poświęć czas sobie! Czyli, jak odkochać się w byłym.

  Nieodwzajemniona miłość może być bardzo przytłaczająca emocjonalnie. Tęsknota i smutek po rozstaniu często powodują długotrwałe rozpamiętywanie przeszłości i utratę wiary w lepsze jutro. Trudno porzucić wówczas negatywne myśli. Na pewno stanie się to łatwiejsze, jeśli zaczniesz aktywnie działać, a najlepiej jeśli wyznaczysz sobie nowy cel. Powinno to, być coś co wzmocni Twoja samoocenę. Poprawa kondycji, praca nad sylwetką, nowe dziedziny kształcenia lub realizacja odkładanych planów, cokolwiek to będzie, ma dostarczyć przede wszystkim satysfakcję Tobie. Zatem na rozterkę, jak się odkochać w byłym, zalecamy docenić siebie, dostrzec swoje potrzeby, te których dotychczas nie realizowałaś i się im poświęcić.


  Podziel się: