Tęsknota po rozstaniu – sposoby radzenia sobie w sytuacji kryzysu

  Tęsknota po rozstaniu
  Podziel się:

  Miłość, zaufanie, radość, zakochanie to uczucia dobrze znane każdemu z nas. Jednak nie zawsze dane jest cieszyć się tymi pozytywnymi przeżyciami, a do związku wkrada się rutyna, zazdrość, zawiść czy niedogadanie. Wiele ze związków niestety nie jest w stanie przetrwać tego kryzysu, a człowiekowi często towarzyszy tęsknota po rozstaniu. Jak poradzić sobie z rozstaniem? W jaki sposób przetrwać najgorsze chwile tęsknoty? Czym zagłuszyć ból i smutek? Oto kilka porad, które pomogą w ciężkich i trudnych chwilach. Zastosowanie kilku kroków pozwoli oderwać się od rzeczywistości, jak również odbudować wiarę w siebie.

  Bolesne rozstanie – powody i skutki.

  Nieodwzajemniona miłość to jeden z głównych powodów rozstania. Brak wzajemnego uczucia, zainteresowań i pasji może doprowadzić do smutnego finału oraz kłótni i nienawiści. Jakie skutki mogą towarzyszyć rozstaniu? Jakie uczucia towarzyszą zwaśnionym kochankom? Czym jest tęsknota po rozstaniu?

  Bolesne i smutne przeżycia towarzyszące rozstaniu, często głęboko zapisują się w psychice ludzkiej. Skutkiem długotrwałego stanu cierpienia może być depresja czy brak samoakceptacji. Nieszczęśliwa miłość może doprowadzić również  samookaleczeń czy nieprzemyślanych i niecodziennych działań. Chociaż smutek po rozstaniu (kliknij aby przeczytać cały artykuł) może towarzyszyć przez długie miesiące, to okres ten nie zawsze należy kojarzyć ze złymi i samotnymi chwilami.

  Tęsknota po rozstaniu – jak sobie z nią poradzić?

  Jak się odkochać? Czy jest to takie proste? w jaki sposób poradzić sobie z niechcianym uczuciem? Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. jednakże osoby przeżywające smutek i rozczarowanie powinny próbować działać dla siebie i kierować się kilkoma ważnymi zasadami.

  Smutek po rozstaniu towarzyszy niemalże każdemu, kto musiał przejść przez te trudne chwile. Tęsknota, ból oraz pustka uniemożliwiają normalne i codzienne funkcjonowanie. Jednak należy pamiętać, iż stan ten jest przejściowy, a wykorzystanie kilku technik może ulżyć w smutku i żalu. Wśród najczęściej stosowanych metod radzenia sobie z tęsknotą i rozstaniem są:

  • spotkania ze znajomymi. Zajęcie czasu, rozmowy, spotkania towarzyskie, pozwolą uniknąć samotności i nadmiernego myślenia o problemie, jak również pomogą zagłuszyć smutek po rozstaniu.
  • “klin – klinem” – znana i popularna metoda pozwoli odbudować wiarę w siebie i zająć myśli miłym akcentem.
  • skupienie na pracy i rodzinie, częste rozmowy i porady od bliskich jak przeżyć rozstanie,
  • wyjazd i odpoczynek,
  • wiele innych.

  Więcej o tym jak poradzić sobie z tęsknotą po rozstaniu dowiesz się również z wpisu pn. “Tęsknota po rozstaniu. Jak poradzić sobie z tęsknotą?“.

  Czy tęsknota po rozstaniu musi być bolesna?

  Jak poradzić sobie z rozstaniem? Czy końcowi związku zawsze musi towarzyszyć ból i żal? W jaki sposób przekierować myśli na pozytywny tor?

  Rozstanie dwóch osób nie zawsze musi kojarzyć się cierpieniem. Warto, pomimo niesympatycznych chwil, pamiętać te szczęśliwe i radosne. Miłe wspominania pozwolą zachować uśmiech i wyciągnąć z byłego związku to co dobre. Tęsknota po rozstaniu, pomimo negatywnych przeżyć może być sentymentalna i kojarzyć się z ciepłem i szacunkiem. To czy przeżycia te będą bolesne czy sentymentalne zależy od sytuacji i osobowości każdego człowieka, a nieodwzajemniona miłość przerodzić w trwałą i bezwarunkową przyjaźń.

  Tęsknota po rozstaniu, a chęć zapomnienia.

  Każdy z osobna przeżywa ciężkie chwile po rozstaniu. Dla jednych były partner “wyrył” dożywotnie miejsce w sercu. Inni pragną zapomnieć i wymazać kochanka z pamięci. Jak zapomnieć o byłym? W jaki sposób uporządkować swoje przyszłe życie? Czy czas leczy rany?

  Ważnym krokiem w życiu każdego człowieka borykającego się z tęsknotą jest zmiana otoczenia. Aby tęsknota po rozstaniu była mniej odczuwalna warto poznawać nowych ludzi i brać czynny udział w życiu towarzyskim.

  Warto również robić coś dla siebie, jak również dbać o dobry i wyluzowany humor.

  Jak zapomnieć o chłopaku?

  • głęboko schowaj jego zdjęcia,
  • omijaj początkowo miejsca, które Ci się z nim kojarzą,
  • poznawaj ludzi,
  • zadbaj o siebie i swój wizerunek,
  • wykasuj rozmowy i SMS, które z nim prowadziłaś.

  Jak pogodzić się z rozstaniem?

  Zadanie choć ciężkie, to jak najbardziej możliwe. Pozytywne myślenie, otoczenie się przyjaciółmi i bliskimi, poświęcenie czasu pracy i samemu sobie, skutecznie pozwolą oderwać myśli od uciążliwych i dręczących przeżyć.

  To jak przeżyć rozstanie nie dla każdego będzie zadaniem prostym i standardowym, a nieszczęśliwa miłość z czasem przerodzi się w miłe i sentymentalne wspomnienie.

  Zacznij już teraz

  Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

  Podziel się swoją historią i pomóż innym

  Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


  Podziel się: