Jak poradzić sobie z rozstaniem? 4 ważne rady

  Jak poradzić sobie z rozstaniem
  Podziel się:

  Koniec związku zawsze powoduje wiele nieprzyjemnych emocji, tj. rozpacz, zaskoczenie, złość lub zagubienie, szczególnie gdy do rozstania dochodzi nagle. Pojawia się również tęsknota po rozstaniu, która często prowadzi do desperackich prób odzyskania byłego partnera lub poszukiwania nowego. Zerwanie powoduje ból, zwłaszcza w przypadku dużego zaangażowania w związek i obdarowania partnera zaufaniem. Warto więc dowiedzieć się, jak poradzić sobie z rozstaniem.

  Jak poradzić sobie z rozstaniem? – Nie unikaj znajomych

  Smutek po rozstaniu jest naturalnym uczuciem towarzyszącym osobom, które właśnie rozstały się z partnerem. Nieszczęśliwa miłość powoduje wówczas, że mamy ochotę jedynie siedzieć w domu i płakać w samotności, oglądając często komedie romantyczne, które jeszcze bardziej pogłębiają naszą rozpacz. Rozstanie, podobnie jak wiele innych przykrych doświadczeń trzeba przetrwać. Nie unikniemy tęsknoty i smutku, ale nie należy również popadać w te stany zbyt głęboko, aby nie przerodziły się w depresję. Jeśli twoi znajomi proponują ci wspólne wyjście na miasto, nie rezygnuj. Przyda ci się odrobina rozrywki. Zobaczysz wówczas, że możesz się dobrze bawić bez byłego chłopaka / byłej dziewczyny. Czas spędzony ze znajomymi pokaże ci, że twoja nieodwzajemniona miłość nie była warta twoich łez. Towarzystwo bliskich przyjaciół pomoże ci przetrwać ten trudny okres. Podpowiedzą ci także, jak zapomnieć o byłym partnerze.

  Jak poradzić sobie z rozstaniem? – Nie podejmuj desperackich kroków

  Bardzo często na początku tak nieprzyjemnego doświadczenia, nie zastanawiamy się, jak poradzić sobie rozstaniem. Czasami rozpaczliwie próbujemy odzyskać byłego partnera, dzwoniąc i wysyłając mnóstwo wiadomości z prośbą o kontakt. Po nieudanych próbach odzyskania chłopaka / dziewczyny, pod wpływem silnych emocji szukamy zemsty, zawierając nowe relacje partnerskie. Niestety, przynosi to odwrotny efekt, ponieważ osoba, która odeszła jest jeszcze bardziej przekonana, że postąpiła słusznie, widząc u ciebie tak niedojrzałe zachowanie. Warto więc wówczas pomyśleć, jak pogodzić się z rozstaniem.

  Jak poradzić sobie z rozstaniem? – Przeanalizuj wasz związek

  Zastanów się, czy jest sens wracać do niego, zamiast myśleć o tym, jak zapomnieć o byłym. Zerwanie z osobą, której ufaliśmy i poświęciliśmy dużą część naszego życia boli, ale spróbuj dokładnie przeanalizować, czy wracając do niego, będziesz odczuwać szczęście i radość. Być może w waszym związku pojawiały się liczne awantury lub istniały wady, których żadne z was nie było w stanie zaakceptować. Spójrz obiektywnie na swoje wspomnienia. Może za jakiś czas zrozumiesz, że to było dla was najlepsze rozwiązanie.

  Jak poradzić sobie z rozstaniem? – Znajdź pozytywne strony zerwania

  Jak poradzić sobie z rozstaniem? Sięgnij po ulubioną książkę, uprawiaj sport, podróżuj, rozwijaj swoje umiejętności, ucz się nowych rzeczy. Jest to najlepszy czas, by zająć się sobą. Ciesz się każdą wolną chwilą. Dzięki temu nie będziesz musiała długo zastanawiać się, jak zapomnieć o chłopaku.

  Rozstanie z partnerem zmusza nas do refleksji przeplatanych skrajnymi emocjami. Wtedy najczęściej zastanawiamy się, jak się odkochać i zacząć nowy etap w życiu. Nie zawsze jest to proste, ponieważ smutek, żal, tęsknota i złość to uczucia, które nam ten proces utrudniają. Warto więc, uświadomić sobie, jak przeżyć rozstanie bezboleśnie, by móc na nowo cieszyć się życiem.

  Więcej o tym jak poradzić sobie z rozstaniem dowiesz się z wpisu “Jak poradzić sobie z rozstaniem?”.

  Zacznij już teraz

  Jeśli czujesz gotowość aby już teraz skutecznie poradzić sobie z rozstaniem, przygotowałem dla Ciebie Profesjonalny 6-etapowy Proces Zmiany – Podnieś Się po Rozstaniu. Proces pozwala pogodzić się ze stratą i odkochać się, a także przygotowuje Cię na to, aby w przyszłości stworzyć nowy, wymarzony związek. Teraz udzielam na niego zniżkę -84% oraz daję gwarancję satysfakcji, abyś sama mogła (sam mógł) doświadczyć na sobie tych skutecznych narzędzi. Aby dowiedzieć się więcej kliknij w link: chcę się dowiedzieć więcej o tym procesie.

  Podziel się swoją historią i pomóż innym

  Decyzja o rozstaniu bądź próbie odbudowy związku jest jedną z tych najtrudniejszych. Każda taka decyzja niesie za sobą ciężkie konsekwencje. Wpisz poniżej krótką historię Twojego rozstania być może pomoże ona komuś zmienić swoje życie.


  Podziel się: